TOMY M&M O firmie
  • PL
  • EN
  • CZK

SKUP
I SPRZEDAŻ ZBOŻA

M ☰ N U

O firmie

TOMY M&M Spółka z o.o Spółka komandytowa została powołana do życia 24 kwietnia 2020 roku i jest następcą TOMY M&C Tomasz Cisak, Paweł Mamoń spółka jawna, która powstała w roku 1993. Pierwotnie zajmowała się handlem artykułami spożywczymi, wysoko przetworzonymi, importowanym z Republiki Czeskiej. W roku 1996 rozpoczęto handel międzynarodowy ziarnem makowym i stopniowo poszerzano zakres produktów o ziarna innych zbóż. Równolegle przystąpiono do budowy floty pojazdów, którymi odbierano ziarno od dostawców i dowożono do odbiorców. Wkrótce w ofercie TOMY pojawiły się produkty dla produkcji rolnej: pasze i nawozy. W roku 2005 poszerzono asortyment usług (cysterny) i produktów sprzedawanych przez TOMY o pasze płynne i płynne surowce spożywcze (oleje, glukoza, mleko, soki). W roku 2008 rozpoczęto sprzedaż usług chłodniami do przewozu środków spożywczych. Usługi logistyczne cysternami i chłodniami zakończono świadczyć w roku 2016.

W grudniu 2020 roku TOMY M&M Spółka z o.o Spółka komandytowa zmieniła formę prawną na spółkę jawną i jej aktualna, pełna nazwa to: TOMY M&M Krzysztof Mendyk, Paweł Mamoń spółka jawna.

TOMY M&M jest przedsiębiorstwem handlowo-transportowym wyspecjalizowanym w handlu hurtowym surowcami do produkcji żywności i biopaliw oraz paszami dla zwierząt i nawozami do produkcji rolnej. W roku 2020 TOMY M&M wynajęła magazyn zbożowy w Małuszowie, ul. Jastrzębia 3 (gmina Kobierzyce koło Wrocławia), gdzie jest prowadzony skup zbóż począwszy od żniw 2020. Firma posiada ponad 22 zestawy transportowe do przewozu zbóż oraz 2 zestawy do transportu pasz płynnych. Wszystkie zestawy spełniają normę emisji spalin EURO 6.

W roku 2021 TOMY M&M kupiła magazyn zbożowy w Oleśnicy (ul. Krzywoustego 29) i prowadzi tam skup zbóż począwszy od żniw 2021.